ایران ویکی‌پدیا:دانلود ایران ویکی‌پدیا

از ایران ویکی‌پدیا
پرش به: ناوبری، جستجو

تمام محتویات متنیِ ایران ویکی‌پدیا تحت مجوز کریتیو کامنز هستند و برای همین ایران ویکی‌پدیا را می‌توان به‌صورت آفلاین آزادانه تحت این مجوز دانلود یا توزیع نمود. راه‌های مختلفی برای دانلود ایران ویکی‌پدیا وجود دارد که در این صفحه شرح داده خواهد شد.

کیویکس

کیویکس نرم‌افزاری است که برای خواندن اطلاعات درون اینترنت به‌صورت آفلاین از آن استفاده می‌شود. از این نرم‌افزار منحصراً برای خواندن ایران ویکی‌پدیا بدون اتصال به اینترنت استفاده می‌شود، اما این قابلیت را نیز دارد که با آن بتوان هر گونه صفحهٔ HTML در اینترنت را خواند. کیویکس از قالب ZIM (که در آن اطلاعات به‌صورت کاملاً فشرده هستند) برای نشان دادن محتویات ایران ویکی‌پدیا استفاده می‌کند.

برای استفاده از ایران ویکی‌پدیای آفلاین نرم‌افزار کیویکس (براساس سیستم عامل رایانه یا تلفن همراه خود) و دانشنامهٔ ایران ویکی‌پدیا با فرمت ZIM (لینک‌های سمت چپ صفحه) را دانلود کرده و سپس نرم‌افزار کیویکس را نصب و اجرا نمایید.

نسخهٔ پشتیبان

بنیاد ویکی‌مدیا هر هفته یک نسخهٔ پشتیبان از ایران ویکی‌پدیا و دیگر پروژه‌های خواهر تهیه می‌کند. برای دانلود آنها می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

جستارهای وابسته

پیوند به بیرون